08 May

Aplikacja od MF i KAS e-TOLL PL

Aplikację e-TOLL PL można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz w AppStore. Jest obsługiwana przez system Android (min. 6.0, zalecany 11+) oraz IOS (13+).

Aplikacja mobilna jest darmowym narzędziem służącym do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych w nowym systemie e-TOLL. Z aplikacji będą mogli skorzystać i uiścić opłatę za przejazd autostradą również użytkownicy pojazdów lekkich poruszający się po odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. 

Aplikacja e-TOLL PL jest wygodną alternatywą dla urządzeń pokładowych (OBU), a także Zewnętrznych Systemów Lokalizacyjnych (ZSL).

Aplikacja umożliwia:

- wniesienie opłaty elektronicznej dla wszystkich pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej

- wniesienie opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad państwowych A2 i A4

- doładowanie i monitorowanie stanu konta rozliczeniowego w trybie przedpłaty

- monitorowanie przewozu towarów wrażliwych w systemie SENT-GEO, zgodnie z http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000708/U/D20170708Lj.pdf Ustawą z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (Dz. U. z 2020 r. 859)


Instalacja aplikacji na urządzeniu mobilnymAplikacja jest udostępniona w sklepach Google Play oraz AppStore do bezpłatnego pobrania. Po zakończeniu instalacji generowany jest identyfikator biznesowy urządzenia, który użytkownik podaje w Internetowym Koncie Klienta (IKK). Po skutecznej rejestracji w IKK i dodaniu identyfikatora biznesowego aplikacji mobilnej e-TOLL PL będzie ona widoczna jako urządzenie OBE (On-Board-Equipment), gotowe do przypisania do pojazdu. Po wskazaniu, w którym pojeździe aplikacja będzie używana, użytkownik może rozpocząć przejazd drogami płatnymi.

Skonfiguruj aplikację i przypisz do niej pojazdy w Internetowym Koncie Klienta.Aby to zrobić, wybierz w aplikacji:

rodzaj przejazdu: płatny i/lub SENT - w zależności od realizowanego przejazdu

- pojazd, który chcesz przypisać do swojego konta

- domyślne urządzenia monitorujące przejazd Twojego pojazdu (aplikacja e-TOLL PL lub ZSL/OBU)


Przejazd i podsumowanie przejazdu w aplikacji e-TOLL PL Uruchom aplikację i rozpocznij przejazd. 

Po zakończeniu przejazdu kliknij w aplikacji „zakończ przejazd” i uzyskaj jego podsumowanie.

Aplikacja obsługuje tryb offline, sygnalizuje stan urządzenia (optymalny stan baterii, przekroczenie czasu braku połączenia z Internetem lub brak sygnału GPS).

Realizacja przewozu SENT. Aplikacja e-TOLL PL daje możliwość rozpoczęcia i zakończenia przewozów SENT w dowolnym czasie w trakcie trwania przewozu oraz pozwala na ich monitorowanie.


Darmowa aplikacja e-TOLL PL to udogodnienia dla użytkowników:

- 9 wersji językowych

- zabezpieczenie dostępu poprzez indywidualny PIN

- możliwość przeglądania historii przejazdów zrealizowanych w okresie trzech ostatnich miesięcy

- możliwość przeglądania powiadomień i komunikatów otrzymanych w ciągu ostatniego tygodnia

- możliwość wyciszenia komunikatów dźwiękowych


ŹRÓDŁO: https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e-toll/urządzenia/aplikacja-e-toll-pl/