11 Nov

Od 1 grudnia 2021 r. na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica zarządzanych przez GDDKiA nastąpi zmiana systemu poboru opłat dla samochodów osobowych i motocykli (pojazdów o DMC poniżej 3,5 tony). System e-TOLL zastąpi obowiązujący do 30 listopada br. Manualny System Poboru Opłat. Przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów.


Kierowcy samochodów osobowych oraz dostawczych o masie do 3,5 tony, którzy od 1 grudnia br. nie będą korzystać  z aplikacji e-TOLL lub z urządzeń  pokładowych do przekazywania danych  geolokalizacyjnych, opłacą przejazd  poprzez zakup biletu autostradowego (e-biletu).


Nie przekonuje Cię wizja  przejścia do nowego systemu e-TOLL?  
Twoi kierowcy będą zmuszeni do samodzielnego zakupu e-biletów przy każdym wjeździe na drogę płatną. Manualny zakup e-biletu wiązać będzie się z przymusowym postojem na stacji paliw lub zakupami w aplikacjach partnerów bądź na rządowej stronie. Możliwe skutki dla Twojego biznesu?  Opóźnienia spowodowane postojami, trudności w rozliczeniach, kary  w przypadku braku zakupu e-biletów.  


A co za możliwością opłacania przejazdów na bramkach  na drogach płatnych?
Zaplanowano, że od 1 grudnia szlabany zostaną podniesione i nie będzie obsługi manualnej, inkasenckiej na placach poboru opłat, a zatem nie będzie możliwości
 płatności manualnej
.